DARMOWA DOSTAWA Z KODEM: GAMETIME Sprawdź

Fotele do biura - krzesło biurowe zgodne z BHP

Nowe rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe zmienia ustalenie dotyczące wyposażenia stanowiska pracy. Dotyczy to również foteli. Jakie wymagania BHP powinno obecnie spełniać ergonomiczne krzesło biurowe?

Krzesło biurowe zgodne z BHP, czyli jakie kryteria powinno spełniać ergonomiczne krzesło biurowe?

Zgodnie z rozporządzeniem ministra pracy i polityki społecznej, zmieniającym rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy, krzesło stanowiące wyposażenie stanowiska pracy powinno posiadać:

  • dostateczną stabilność przez wyposażenie go w podstawę co najmniej pięciopodporową z kółkami jezdnymi,
  • regulację wysokości siedziska, regulację wysokości oparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa, regulację kąta pochylenia oparcia oraz odpowiednie wymiary oparcia i siedziska, zapewniające wygodną pozycję ciała i swobodę ruchów,
  • wyprofilowane siedziska i oparcia odpowiednia do naturalnego wygięcia kręgosłupa i ud,
  • możliwość obrotu wokół osi pionowej o 360 stopni,
  • regulowane podłokietniki.

Ustawodawca zawarł również zapis, według którego na życzenie pracownika stanowisko pracy należy wyposażyć w podnóżek.

Mechanizmy regulacji wysokości siedziska to nie wszystko, czyli ergonomiczne krzesła biurowe Mark Adler i Huzaro

Jaki fotel do biura wybrać, aby spełniał najnowsze wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy oraz był komfortowy dla użytkownika? Oto nasze propozycje, zapewniające wygodną pozycję ciała w czasie pracy przy komputerze.

Expert 9.5

Expert 9.5 to ergonomiczny fotel biurowy wyposażony w funkcjonalne rozwiązania, spełniające wymagania BHP. Został zaprojektowany z myślą o wygodnej, wielogodzinnej pracy biurowej. Wielopłaszczyznowy system regulacji umożliwia dostosowanie krzesła do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Expert 4.9

Expert 4.9 nie tylko spełnia wymagania BHP, ale oferuje także inne praktyczne rozwiązania, takie jak regulowany zagłówek i wieszak umieszczony z tyłu oparcia.

Expert 7.9

Expert 7.9 obok regulowanego zagłówka, podpory lędźwiowej i szeregu innych ergonomicznych funkcjonalność posiada również podnóżek, który pomaga w redukcji napięcia i zmęczenia mięśni nóg. Dostępny w klasycznym szarym i czarnym kolorze.

Combat 7.0

Combat 7.0 to ergonomiczny fotel biurowy z gamingowym charakterem. Pięciopodporową podstawę z kółkami jezdnymi, regulację wysokości siedziska, wyprofilowanie płyty siedziska i oparcia, regulację wysokości oparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa, a także regulowane podłokietniki i możliwość obrotu o 360 połączyliśmy z nowoczesnym designem. Dzięki temu to model, których zachwyca zarówno managerów, jak i graczy.

Expert 4.6

Specjalne profilowanie oparcia, odpowiednie do naturalnego wygięcia kręgosłupa sprawia, że fotel Expert 4.6 jest dostosowany do długotrwałej pozycji siedzącej. Dzięki 4 - stopniowej regulacji wysokości podpory lędźwiowej łatwo dopasować go do wzrostu użytkownika.

huzaro blog

Jesteśmy producentem mebli dla wszystkich, którzy gaming mają we krwi. Huzaro to marka, za którą stoją ludzie, którzy w wolnym czasie grają, są graczami i rozumieją graczy. Chcemy razem z Wami realizować naszą pasję i współtworzyć Waszą gamingową przestrzeń. Fotele, biurka gamingowe, peryferia i akcesoria,  czy nasz blog – wszystko robimy dla Was, abyście mogli wyrazić to, kim jesteście.

 

 

Zapisz się do newslettera
Damy Ci znać o nowych wpisach na blogu oraz promocjach i nowościach w sklepie!

 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium