Rabat na wszystko 10% z kodem EXTRA10 Sprawdź
Mechaniczna klawiatura gamingowa – dlaczego warto wybrać taki rodzaj klawiatury?

Mechaniczna klawiatura gamingowa – dlaczego warto wybrać taki rodzaj klawiatury?

Wielu profesjonalnych graczy, ale także i amatorów zwyczajnie lubiących spędzić trochę czasu na graniu w ulubioną grę, wybiera specjalistyczne klawiatury mechaniczne. Urządzenia te tworzone są specjalnie dla wielbicieli wirtualnej rozrywki i oferują im funkcje, jakich próżno szukać w zwykłych klawiaturach. Klawiatury gamingowe nadają się świetnie do wielogodzinnych rozgrywek i zapewniają większą kontrolę, co ma niebagatelne znaczenie dla wyników osiąganych podczas sesji z grą wideo.

Klawiatura gamingowa mechaniczna a standardowa klawiatura komputerowa – czym się różnią?

Mechaniczne klawiatury gamingowe są zwykle droższe niż klawiatury membranowe, ale bez wątpienia są warte swojej ceny. Ich konstrukcja zapewnia dłuższą żywotność i lepsze odczucia podczas użytkowania. Jest to szczególnie istotne z perspektywy użytkowników, którzy dużo czasu spędzają przed ekranem komputera.

Na co dzień wiele osób używa do pracy czy grania „zwykłych” klawiatur komputerowych, znanych także jako klawiatury membranowe. W przypadku takiego sprzętu klawisze nie mają dużego skoku, więc nie słyszymy wyraźnego, satysfakcjonującego „kliknięcia” przy ich naciskaniu. Klawiatura membranowa to również urządzenie znacznie mniej trwałe niż klawiatura mechaniczna – szybciej się zużywa i nie jest tak niezawodna.

W klawiaturach mechanicznych stosuje się specjalne przełączniki, które zapewniają przyjemne kliknięcie po naciśnięciu. Przyciski są również o wiele bardziej precyzyjne niż w zwykłych klawiaturach, mają lepszy czas reakcji, co jest kluczowe w przypadku gier wideo. Dzięki temu zarówno pisanie, jak i granie na klawiaturze gamingowej jest znacznie przyjemniejsze i daje więcej satysfakcji.

Klawiatury mechaniczne do gamingu – jakie jeszcze przydatne funkcje oferują?

Klawiatury gamingowe mają wiele cech, które czynią z nich narzędzia pożądane przez wielu graczy. Ten typ klawiatury jest tak popularny z wielu powodów. Oto kilka z nich:

 • Zastosowanie wspomnianych wcześniej przełączników mechanicznych. Zapewniają one graczowi znacznie lepsze czucie przycisków i zwiększają czas reakcji. Czasem o wyniku w grze decydują ułamki sekund. Klawiatura dla graczy potrafi dać użytkownikowi przewagę nad przeciwnikami. Przełączniki mechaniczne są też bardzo trwałe – klawiatura gamingowa może wytrzymać znacznie więcej niż przeciętna klawiatura membranowa;
 • Klawiatury dla graczy często mają konfigurowalne podświetlenie RGB, dzięki czemu gracz doskonale widzi i rozróżnia poszczególne klawisze w ciemności. Niektóre klawiatury gamingowe są nawet wyposażone w podświetlenie dla poszczególnych klawiszy, dzięki czemu można wybrać, które klawisze świecą, a które nie. To sprawia, że można szybko odnaleźć odpowiedni przycisk bez konieczności intensywnego wpatrywania się w klawiaturę;
 • Klawiatura do gier może być wyposażona w szereg dodatkowych przycisków i portów, które z kolei mogą ułatwić graczom życie. Niektóre klawiatury gamingowe zawierają dedykowane elementy sterujące multimediami, dzięki czemu nie trzeba używać przycisku „Windows” na myszy lub klawiaturze, aby wstrzymać odtwarzanie muzyki lub dostosować głośność podczas rozgrywki. Inne umożliwiają zmianę ustawień DPI za pomocą jednego naciśnięcia przycisku. Jeszcze inne mają z kolei dodatkowe porty USB umożliwiające podłączenie dysków flash lub innych urządzeń peryferyjnych;
 • Klawiatura gamingowa mechaniczna oferuje technologię anti-ghosting. Dzięki niej pewne kombinacje klawiszy mogą być wciśnięte jednocześnie bez powodowania problemów z czasem reakcji lub prawidłowym rejestrowaniem naciśnięć klawiszy. Celem technologii anti-ghosting jest prawidłowa rejestracja wciśniętych klawiszy, co jest szczególnie ważne, gdy wciskamy ich wiele jednocześnie, a czas reakcji jest istotny. Zdarza się, że producent dokładnie podaje, ile jednocześnie wciśniętych przycisków jest w stanie poprawnie zarejestrować. Technologia anti-ghosting jest niezbędna podczas grania w dynamiczne gry, które wymagają szybkich poleceń, takich jak wieloosobowe strzelanki z perspektywy pierwszej osoby.

Dobra klawiatura do gier – sprzęt, który powinien mieć każdy gracz

Ergonomiczna klawiatura gamingowa to urządzenie stworzone specjalnie dla profesjonalnych graczy. Dzięki niej mogą oni osiągać znakomite wyniki w ulubionych grach. Klawiatury przeznaczone dla graczy są szczególnie ważne dla osób, które zarabiają, grając w gry. Używają ich recenzenci i użytkownicy, którzy zajmują się streamowaniem gier na kanałach internetowych, takich jak YouTube.

Jednak najlepsze klawiatury gamingowe nie są przeznaczone wyłącznie dla zawodowych graczy. Z powodzeniem mogą ich używać osoby, które po prostu lubią pograć dla relaksu po ciężkim dniu w pracy czy na uczelni, a którym przy okazji zależy na wysokim komforcie. Wysokiej jakości klawiatura gamingowa pozwala czerpać z gry znacznie więcej radości niż zwykła, tania klawiatura komputerowa.

Gamingową klawiaturę wybierają też, wbrew pozorom, często osoby, które z grami mają niewiele wspólnego. Ludzie, którzy pracują dużo przy komputerze i spędzają codziennie dużo czasu pisząc, powinni mieć do dyspozycji dobrą klawiaturę, która nie tylko przyspieszy ich pracę, ale także będzie wygodna i ergonomiczna. Takich cech można szukać właśnie w klawiaturach gamingowych.

Kupujemy mechaniczną klawiaturę gamingową – na co zwrócić uwagę?

Mechaniczna klawiatura gamingowa powinna oferować szereg konkretnych cech. Zaliczają się do nich:

 • przydatne klawisze multimedialne;
 • klawisze numeryczne;
 • przełączniki mechaniczne (ten rodzaj przełączników jest dużo lepszy niż w klawiaturach membranowych);
 • wyprofilowane klawisze;
 • dodatkowe przyciski (umożliwiające przypisywanie skrótów klawiszowych);
 • funkcje key-rollover oraz anti-ghosting;
 • podświetlenie RGB.

Wybierając klawiaturę mechaniczną, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, czy spełnia ona powyższe standardy. Jeśli tak, świadczy to o jej jakości i sprawia, że sprzętowi można zaufać.

Klawiatura dla gracza powinna też mieć wygodny układ klawiszy. Najlepsze klawiatury gamingowe zapewniają wysoki komfort użytkowania. Są idealne do gier, w których o zwycięstwie decydują ułamki sekund. Warto postawić na jakość i wybrać ten typ klawiatury, zwłaszcza jeśli graczowi zależy na wynikach.

huzaro blog

Jesteśmy producentem mebli dla wszystkich, którzy gaming mają we krwi. Huzaro to marka, za którą stoją ludzie, którzy w wolnym czasie grają, są graczami i rozumieją graczy. Chcemy razem z Wami realizować naszą pasję i współtworzyć Waszą gamingową przestrzeń. Fotele, biurka gamingowe, peryferia i akcesoria,  czy nasz blog – wszystko robimy dla Was, abyście mogli wyrazić to, kim jesteście.

 

 

Zapisz się do newslettera
Damy Ci znać o nowych wpisach na blogu oraz promocjach i nowościach w sklepie!

 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium