Jak zadbać o zdrowie i właściwą postawę przy biurku?

Jak zadbać o zdrowie i właściwą postawę przy biurku?

Fotele gamingowe są bardzo popularne na rynku ze względu na swoją praktyczność, wygodę i design. Krzesło gamingowe to unikalny rodzaj krzesła komputerowego, zaprojektowanego tak, aby zapewnić wygodę i wsparcie podczas wielogodzinnego grania w gry komputerowe lub surfowania po internecie. Krzesła gamingowe wyróżniają się zaawansowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi oraz specyficzną budową, która ma zagwarantować graczowi najwyższy poziom komfortu podczas wielogodzinnej rozrywki cyfrowej. Dla każdego gracza rzeczywistym i niezbędnym elementem wyposażenia jest wygodna i ergonomiczna pozycja siedząca, która zapewni mu wygodę, a także odpowiednią postawę przy biurku. Komfort ten zależy od konkretnych parametrów fotela.

Jaki fotel gamingowy wybrać?

Siedzenie przed monitorem przez wiele godzin może negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Ból kręgosłupa, głowy czy ramion to tylko niektóre z dolegliwości, które mogą wystąpić, jeśli nie zadbamy o odpowiednią postawę przy biurku. Nie należy lekceważyć znaczenia prawidłowej postawy dla pleców i szyi. Jeśli siedzimy w niewłaściwej pozycji, możemy bardzo ucierpieć na zdrowiu. Ponadto nie można się skoncentrować na grze, jeśli bolą mięśnie lub kark. Warto zainwestować w dobry fotel do gier, który sprawi, że godziny spędzone przy biurku będą bardziej komfortowe i pozwoli dotrzymać kroku profesjonalnym graczom! 

Fotele gamingowe to ergonomiczne i funkcjonalne meble. Promują prawidłową postawę podczas rozrywki przed komputerem, zapewniają wygodne podparcie dla ramion, kolan i pleców oraz pomagają zrelaksować się pomiędzy emocjonującymi wyzwaniami lub podczas pracy. Fotele gamingowe pozwalają upewnić się, że postawa podczas gry jest prawidłowa. Powinny one zapewniać szeroki zakres regulacji, aby kręgosłup był prawidłowo ustawiony i wygodnie podparty. Krzesła do gier są na pozór dość podobne do krzeseł biurowych, ale wyróżnia je o wiele lepsza, ergonomiczna konstrukcja. Fotele gamingowe mogą być wyposażone w dodatkowe mechanizmy, takie jak podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, regulowane podłokietniki, dedykowane poduszki czy mechanizmy bujania i odchylania oparcia. Odpowiednio dostosowane podparcie, a także poduszka lędźwiowa zapewniają dodatkowe wsparcie dla kręgosłupa i pozwolą uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości. Obecnie nawet tanie fotele gamingowe wyposażone są w wygodne poduszki.

Dlaczego warto kupić fotel gamingowy? Fotele dla graczy dbające o zdrowie kręgosłupa

Granie to rozrywka wymagająca dużej koncentracji. Dlatego bardzo ważne jest zachowanie wygodnej i prawidłowej postawy przy komputerze. Długotrwałe siedzenie na niskiej jakości krzesłach biurowych może powodować problemy zdrowotne, dlatego bardzo ważne jest, aby zainwestować w dobrej jakości fotel. Fotel gamingowy z szerokim zakresem regulacji oznacza, że możemy precyzyjnie dopasować fotel gamingowy do swojego wzrostu, zapewniając wygodne podparcie dla nadgarstków, utrzymując kolana zgięte pod kątem prostym i siedząc wygodnie podczas długich godzin spędzonych przed komputerem. Regulowany mechanizm pochylania pozwala na odpoczynek pomiędzy emocjonującymi wyzwaniami lub podczas pracy, poprzez wygodne oparcie się, nawet w pozycji leżącej. . Dodatkowo należy upewnić się, że krzesło ma regulowaną wysokość siedziska oraz podłokietniki, których wysokość można regulować wraz z odstępami między nimi. Regulacja podłokietników to zazwyczaj przód–tył, lewo–prawo, góra–dół. Dopuszczalna waga to kolejny parametr, który jest istotnie ważny przy doborze fotela. Najbardziej zaawansowane fotele oferują również podparcie lędźwi i karku, które reguluje się automatycznie podczas odchylania się do tyłu lub do pozycji leżącej, zapewniając maksymalny komfort podczas przerw w pracy przy grach wideo.

Wybierając fotel do grania dla siebie, warto zastanowić się, które z wymienionych funkcjonalności mają dla nas największe znaczenie, a z czego możemy zrezygnować.

Jaki fotel gamingowy kupić?

Przed zakupem fotela gamingowego warto zwrócić uwagę na takie parametry jak:

  • regulowana wysokość siedziska – funkcja ta pozwala dostosować fotel dla gracza do jego wzrostu oraz wysokości biurka,
  • funkcja bujania – jest to mechanizm umożliwiający bujanie, pozwala zrelaksować się w przerwie między emocjonującymi wyzwaniami lub w trakcie pracy,
  • regulowane oparcie – oparcie może odchylać się nawet do pozycji leżącej, przy czym fotel powinien mieć funkcję zablokowania wybranego zakresu,
  • regulowane podłokietniki – umożliwiają dostosowanie podłokietników do własnych potrzeb,
  • głębokość siedziska – czyli długość siedziska do punktu oparcia,
  • szerokość siedziska – aby zapewnić graczowi optymalną wygodę,
  • regulację podparcia lędźwi i szyi – te dwa obszary są najbardziej narażone na negatywne skutki utrzymywania niewłaściwej pozycji przed komputerem, dlatego warto mieć możliwość dostosowanie fotela do ich właściwego podparcia.

Fotele gamingowe mogą być spełnieniem marzeń każdego gracza. Nie chodzi jedynie o wygodny fotel, ale także wielofunkcyjność. Najlepsze fotele dla graczy zapewnią nie tylko ekskluzywny i godny uwagi design, ale również solidne konstrukcje, wysoką jakość materiałów oraz ergonomię. Ogromny wybór pozwoli na dopasowanie modelu do własnych potrzeb i wymagań. Nowy fotel gamingowy to z pewnością najlepszy prezent dla każdego gracza. Popularny materiał obicia foteli gamingowych to skóra ekologiczna PU, jednak wielu graczy decyduje się również na materiałowe fotele gamingowe. Warto również wybrać fotel obrotowy, gdyż jest on o wiele bardziej wygodny podczas emocjonujących rozgrywek. Fotele gamingowe to najwyższy komfort siedzenia i wygody zarówno dla gracza, jak i innych użytkowników, np. pracowników biurowych. Przeznaczone dla graczy fotele to inwestycja, która opłaci się dla zdrowia kręgosłupa.

huzaro blog

Jesteśmy producentem mebli dla wszystkich, którzy gaming mają we krwi. Huzaro to marka, za którą stoją ludzie, którzy w wolnym czasie grają, są graczami i rozumieją graczy. Chcemy razem z Wami realizować naszą pasję i współtworzyć Waszą gamingową przestrzeń. Fotele, biurka gamingowe, peryferia i akcesoria,  czy nasz blog – wszystko robimy dla Was, abyście mogli wyrazić to, kim jesteście.

 

 

Zapisz się do newslettera
Damy Ci znać o nowych wpisach na blogu oraz promocjach i nowościach w sklepie!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium