Powrót do szkoły? Przygotuj pokój ucznia na rok szkolny!

Powrót do szkoły? Przygotuj pokój ucznia na rok szkolny!

Sytuacja na świecie sprawiła, że wszyscy spędzamy więcej czasu w domach. W przypadku nastolatków i dzieci do domu przeniosły się nie tylko przyjemności, ale również zdecydowana część obowiązków. Przy domowych biurkach już nie tylko maltretujemy zadania domowe, ale często zajmujemy się całą edukacją, bo samodzielne prace przeplatają się ze zdalnym nauczaniem.

Rola niewielkiej przestrzeni jaką jest pokój ucznia wzrosła więc do olbrzymich rozmiarów. Biurko, fotel, łóżko – przy tych meblach często spędzamy nawet kilkanaście godzin na dobę i to nie licząc snu. Naturalnie, pojawiło się więc ważne pytanie – co zrobić, aby maksymalnie wykorzystać potencjał tej przestrzeni i zadbać o dwie najważniejsze sprawy: ergonomie pracy i przyjazny klimat, który spodoba się właścicielowi.

 

Meble gamingowe, czyli przyjemne z pożytecznym

Pokój ucznia, ba, każdy pokój w którym spędzamy dużo czasu, powinien być przede wszystkim… fajny. Nikt z nas nie chciałby przecież siedzieć tyle czasu w miejscu, za którym nie przepada. Estetyka jest więc jednym z najważniejszych czynników i dlatego meble gamingowe stawiają na odważny design. Wszyscy fani gier i popkultury chętnie otaczają się produktami, które wyrażają ich pasje. To połowa sukcesu. Druga połowa to aspekt praktyczny. Wytrzymałość, jakość wykonania, ergonomia. Te czynniki są kluczowe dla przedmiotów, z których korzystamy tak intensywnie.

Biurko dla gracza 

Najlepszym przykładem mixu wyżej wymienionych cech są biurka gamingowe. Praktyczne, grube blaty pokryte są bardzo gamingowym materiałem tylu carbon. To cecha charakterystyczna linii produktów Hero. Stabilny stelaż biurka daje wytrzymałość i komfort pracy, ale jednocześnie jego agresywny design sprawia, że nawet elementy konstrukcyjne są ozdobą. Modele biurek wyposażone są też w specjalne uchwyty poprawiające wygodę pracy, wloty na kable i inne udogodnienia.

Planując pokój warto rozrysować sobie ułożenie najważniejszych mebli z uwzględnieniem wymiarów. W przypadku biurka rozmiar jest kluczowy, bo z jednej strony każdy centymetr blatu roboczego jest cenny, a z drugiej mówimy o dużym meblu, który potrafi zająć sporą część pokoju. Fajnym rozwiązaniem mogą być biurka narożnikowe, które również znajdziecie w naszej ofercie.

 

Wygodny fotel gamingowy 

Kilkanaście godzin dziennie ciągłego siedzenia? W czasach pandemii to nic niezwykłego. Lekcje zdalne, zadania domowe, gaming, czytanie, czy ogólnie korzystanie z komputera. A to tylko najbardziej ogólna lista czynności, które wykonujemy siedząc. Warto zadbać, aby to wielogodzinne siedzenie było wygodne i nie miało na nasz organizm złego wpływu. I tutaj cały na biało wchodzi porządny, ergonomiczny fotel. Już same materiały wykonania mają olbrzymie znaczenie, ale dorzućmy jeszcze poduszki lędźwiowe i pod kark, zagłówek, podnóżek, regulowane podłokietniki, wsporniki lędźwiowe  i wiele innych. Jednym słowem – fotele ergonomiczne i gamingowe oferują tak wiele udogodnień, że nawet najdłuższe siedzenie zamienia się w przyjemność.

Porządek przede wszystkim

Kto z nas w młodości miał idealny porządek w pokoju… jest na pewno wyjątkiem. Statystyczny uczeń raczej nie traktuje tego priorytetowo i zawsze znajdzie wymówkę od sprzątania. Czy to oznacza, że jesteśmy skazani na bałagan? Niekoniecznie. Na pomoc nadchodzą inteligencje rozwiązania – uchwyty na monitory, kubki, słuchawki, organizery kabli, plamoodporne podkładki. A to tylko w sferze biurkowego blatu. Ulubione przedmioty najlepiej trzymać na designerskim regale (wtedy sprzątanie to przyjemność), a podłogę łatwiej utrzymać w czystości z odporną matą pod fotel. W naszej ofercie znajdziecie całą armię przedmiotów, które wspierają utrzymywanie porządku w gamingowej przestrzeni.

Czas na relaks – pufa gamingowa

Powrót do szkoły nie oznacza jednak samych obowiązków. Po lekcjach trzeba przecież gdzieś odpocząć. Polska jesień i kolejne lockdowny zachęcają do pozostania w domu. Wygodnym rozwiązaniem staje się więc pufa gamingowa, na której można się komfortowo rozłożyć przed telewizorem czy konsolą, ale także poczytać, czy po prostu zorganizować sobie krótką drzemkę. Pufa ma też dużą zaletę przy organizacji pokoju – jest mobilna i w dowolnym momencie możemy ją przesuwać, przenosić, czy nawet chować. To duża zaleta w przypadku, gdy dysponujemy ograniczonym metrażem.

 

 

 

huzaro blog

Jesteśmy producentem mebli dla wszystkich, którzy gaming mają we krwi. Huzaro to marka, za którą stoją ludzie, którzy w wolnym czasie grają, są graczami i rozumieją graczy. Chcemy razem z Wami realizować naszą pasję i współtworzyć Waszą gamingową przestrzeń. Fotele, biurka gamingowe, peryferia i akcesoria,  czy nasz blog – wszystko robimy dla Was, abyście mogli wyrazić to, kim jesteście.

 

 

Zapisz się do newslettera
Damy Ci znać o nowych wpisach na blogu oraz promocjach i nowościach w sklepie!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium