Opcje przeglądania
Producent
Rodzaj produktu
Przeznaczenie
Oświetlenie RGB
Cena
  • od
    do

Myszka Gamingowa Huzaro Shot 3.0

Myszka Gamingowa Huzaro Shot 3.0
Myszka Gamingowa Huzaro Shot 3.0
Cena: 129,00 zł 199,00 zł
  • promocja

Myszka Gamingowa Huzaro Shot 1.5

Myszka Gamingowa Huzaro Shot 1.5
Myszka Gamingowa Huzaro Shot 1.5
Cena: 79,00 zł 129,00 zł
  • promocja

MYSZKI GAMINGOWE

Myszki dla graczy to jedne z najpopularniejszych produktów na rynku gamingowym. Budowę wymarzonego stanowiska gamingowego często zaczynamy właśnie od nich. Myszka dla gracza pozwala usprawnić rozgrywkę, a czasami wręcz daje przewagę na polu zmagań. Pożądanymi cechami myszek są przede wszystkim niezawodność, wytrzymałość i precyzja. Niemniej istotny jest wygląd. W świecie gamingu liczy się efekt wow, który można osiągnąć chociażby kształtem czy oświetleniem RGB.

Myszka przewodowa czy bezprzewodowa?

Myszki dzielą się na przewodowe i bezprzewodowe, ale to te pierwsze cieszą się większym uznaniem graczy. Myszki przewodowe są niezawodne i najlepiej komunikują się z komputerem. Jeśli więc zależy Ci na pewnym, stabilnym połączeniu między myszką a Twoim sprzętem do grania, to powinieneś postawić na myszki z kablem. Dobra organizacja stanowiska sprawia, że nie będzie on przeszkadzał w zabawie, a jego zalety przewyższają wady.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu myszki dla gracza?

Wybierając swój model myszki do grania, warto zwrócić uwagę na jakość sensora, liczbę przycisków czy podświetlenie RGB. Istotny jest również wygląd, bo przecież estetyka i gust mają znaczenie! Lepsze modele myszek mają możliwość personalizacji zarówno oświetlenia, jak i akcji przypisanych do konkretnych przycisków. Wygodne oprogramowanie ułatwia wybór takich opcji, jakie nam najbardziej odpowiadają.

Jaka powinna być dobra mysz gamingowa? Jak dobrać mysz komputerową do gier?

Mysz dla gracza różni się od myszy biurowej, podobnie jak modem i router nie są tym samym typem sprzętu. Istnieją różnice w dokładnym wprowadzaniu i przetwarzaniu danych. Ta specjalna reakcja jest wykorzystywana do oddawania celnych strzałów w grach, do sterowania odpowiednimi elementami sterującymi myszy w czasie rzeczywistym, do przesuwania wirtualnych obiektów na ekranie lub do dostosowywania niektórych ruchów lub gestów myszy. Dobra myszka gamingowa jest często projektowana specjalnie do tego celu. Tak jak i inne komponenty stworzone z myślą o gamingu, myszy komputerowe dla graczy mają parametry oraz konstrukcję stworzoną idealnie do potrzeb każdego amatora i profesjonalisty.

Podobnie jak przedmioty w grze, myszy do gier również różnią się między sobą nie tylko wyglądem i przeznaczeniem, ale także konstrukcją i ceną. Podobnie jak ich użytkownicy, różnią się one także umiejętnościami. Myszy dla graczy są dostępne w wielu różnych typach, a każdy z nich wnosi coś innego do gry. Jak już wiemy, na rynku możemy znaleźć myszki bezprzewodowe i przewodowe, jednak to nie jedyne kategorie podziału myszy gamingowych. Wariant z kablem jest gwarancją stabilnego działania bez najmniejszych opóźnień poprzez wykorzystywanie transferu za pomocą przewodów USB. Więc jeśli zależy nam na niezaburzonym sygnale myszy, to bezprzewodowa mysz nie będzie odpowiednia.

Sposób działania myszy jest jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie: można wybrać mysz, która wyposażona jest w sensor laserowy, odczytuje światło lub ma sensor optyczny poruszający się w cichej osi. Niektóre myszy oferują możliwość dostosowania szybkości skanowania do szybkiej reakcji lub powolnej, stabilnej kontroli. Inni preferują bezpośredni dostęp do licznych przycisków, a jeszcze inni preferują ergonomiczne, opływowe konstrukcje zapewniające wygodę użytkowania przez długie godziny.

Wszechstronne oprogramowanie i różne ustawienia umożliwiają optymalizację myszki, dzięki czemu można grać na najwyższym poziomie. Zestaw kabli dla graczy umożliwia wygodne granie, a czułość myszy sprawia, że granie staje się jeszcze przyjemniejsze. Te zmiany w konstrukcji myszy czynią z niej narzędzie dla graczy, którzy szukają najwyższego poziomu i są gotowi kupić prosty, intuicyjny i łatwy w obsłudze sprzęt. Mysz biurowa jest prostsza, często minimalistyczna i zawiera wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia interesów lub wydajnej pracy online. Mysz do gier jest bardziej zaawansowana i oferuje zaawansowane funkcje, takie jak: programowalne przyciski, pamięć ustawień, szeroki zakres czułości DPI, możliwość dostosowania czułości DPI, odchylenie i liczba dodatkowych przycisków, dzięki czemu można ją używać w bardziej elastyczny sposób. Myszy gamingowe to podstawowy sprzęt, jeśli zależy Ci na dobrych wynikach i wysokiej randze w ulubionych grach!

Ile kosztuje myszka gamingowa?

Cena myszki gamingowej jest zależna od wielu czynników. Najlepsza myszka gamingowa dla naszego sposobu grania i samej gry nie musi jednak kosztować kroci. Dobrze dobrana mysz do gier przenosi gracza na sam szczyt rozgrywki i pozwala na uzyskanie o wiele lepszych wyników. Precyzyjne ruchy w odpowiedzi na to, co dzieje się na ekranie, i bezbłędne strzały oddawane szybciej niż u przeciwników to marzenie każdego miłośnika gier komputerowych. Aby jednak tak się stało, przy wyborze myszy należy zastanowić się, czego oczekujemy od myszy, sprawdzić, w jaki sposób ją chwytamy i zastanowić się, na czym nam zależy.

Podjęcie decyzji o wyborze najlepszej myszy do gier może być nie lada wyzwaniem. Przy tak wielu opcjach dostępnych na rynku trudno jest określić, która z nich będzie wspierać styl gracza i zapewni najlepszą kontrolę podczas gry. Ustawienie DPI (dots per inch) pozwala graczowi dostosować czułość urządzenia, co wpływa na szybkość ruchu kursora na ekranie. Innym ważnym czynnikiem są dodatkowe przyciski, które można znaleźć w wielu dzisiejszych myszach do gier.

Myszki gamingowe – najlepsze myszki dla graczy

Myszki gamingowe należy wybierać na podstawie używanego w nich czujnika – na rynku znajdziemy myszki gamingowe z sensorem laserowym lub te, które posiadają czujnik optyczny. Chociaż sposób działania tych dwóch typów czujników jest w zasadzie taki sam, istnieje duża różnica w efekcie końcowym. W myszy optycznej jest to dioda LED, natomiast w myszy laserowej jest to wiązka laserowa. Większą czułość posiada sensor optyczny, przydatny w strzelankach, RPG czy innych dynamicznych tytułach, w których mysz przemieszcza się praktycznie nieustannie – zapewnia on dokładniejsze śledzenie ruchów oraz szybsze przenoszenie ich na monitor. Wadą lasera jest to, że odczytuje on dokładną fakturę powierzchni, po której się porusza. Dlatego w przypadku myszy laserowej należy upewnić się, że podkładka pod mysz jest gładka i jednolita.

Ważne jest, aby znaleźć typ myszy, która będzie pasować do dłoni i stylu klikania. Niektórzy gracze wolą mysz większą lub o większej wadze, a inni bardziej eleganckie warianty.

Ponadto warto zainwestować w myszkę gamingową podświetlaną – walory estetyczne mają znaczenie! Podświetlenie RGB jest znane od dłuższego czasu. Jego podstawową zaletą jest to, że pozwala graczom dostosować mysz na wiele sposobów, w tym jej kolor i jasność. W związku z tym podświetlenie RGB może być atrakcją w niektórych modelach myszy. Dodatek ten jest w dużej mierze estetyczny, ale wielu graczy cieszy się z możliwości dostosowania urządzenia do własnych upodobań. Niektóre myszki gamingowe mogą mieć kilka kolorów do wyboru, podczas gdy inne mogą być skonfigurowane w szerokiej gamie kolorów, wzorów i poziomów jasności. Funkcja ta jest zwykle kontrolowana przez oprogramowanie, które obejmuje sterowanie jasnością, cykliczność kolorów i makra.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium