• promocja
  • promocja

Myszki gamingowe

Myszy gamingowe są niezwykle ważnym elementem wyposażenia stanowiska wszystkich graczy. Charakteryzują się szeregiem dopracowanych cech, które czynią je nieodzownym produktem w świecie gamingu. Podświetlenie RGB, precyzyjny sensor optyczny, konstrukcja zapewniająca większą swobodę manewrowania, to tylko niektóre z tych zalet. Myszki gamingowe, przede wszystkim, muszą być niezawodne, precyzyjne i atrakcyjne wizualnie. Muszą być wyposażone w profesjonalny sensor optyczny i wysoką rozdzielczość. W tej branży każdy detal ma znaczenie i na wiele szczegółów powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie myszki gamingowej. Odpowiedni design również jest niezwykle ważny, gdyż myszy stanowią nieodzowny element stanowisk graczy. Świetny efekt daje tutaj wspomniane podświetlenie RGB. Do tego gamingowy typ myszy musi być wytrzymały, przystosowany do dużego obciążenia użytkowania i bezawaryjny. Bo każdy szczegół może przełożyć się na wynik gry. Znaczenie ma także liczba przycisków myszy i wysoki poziom precyzji urządzenia.

Czym różni się myszka gamingowa od zwykłej myszki komputerowej?

Myszy gamingowe, przede wszystkim, różnią się wyglądem. Już na pierwszy rzut oka możemy odróżnić typ myszy gamingowej od zwykłej biurowej lub domowej myszy komputerowej. W świecie gamingu nowoczesny, dopracowany design jest niezwykle istotny. Znakomity efekt dają tutaj nie tylko odpowiednio wyprofilowany kształt, ale również podświetlenie LED. Różnokolorowe diody LED pozwalają na uzyskanie wyjątkowego, niecodziennego wyglądu myszy. Maksymalnie ergonomiczna konstrukcja oraz większa liczba programowalnych przycisków to kolejne cechy odróżniające typ myszy dla graczy od zwykłych myszek do komputera. Znaczenie mają również takie parametry jak długość kabla czy konstrukcja stabilnego chwytu, która zmniejsza zmęczenie dłoni. Wielogodzinne używanie myszy do gry wiąże się z ciągłym wykonywaniem podobnych ruchów, dużą ilością klikania itp. To wszystko, koniec końców, może spowodować uczucie zmęczenia dłoni, a nawet ból mięśni. Optymalna ergonomia wykonania myszy pomaga temu zapobiec i wydłużyć czas czerpania przyjemności z gry. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby myszki dla graczy wykorzystywać również do użytku biurowego.

Przewodowa czy bezprzewodowa mysz gamingowa – jaka myszka dla gracza?

Myszy do gier są dostępne na rynku od lat i stanowią bardzo ważny element każdego stanowiska do gier. Przy wyborze optymalnego dla nas modelu myszki musimy, przede wszystkim, zdecydować, czy chcemy typ myszy bezprzewodowej, czy też przewodowej, ponieważ te parametry są niejako gwarancją stabilnego działania. Wbrew pozorom w świecie gamingu większą popularnością cieszą się myszki przewodowe. Z czego wynika ta popularność, biorąc pod uwagę to, że myszki bezprzewodowe wydają się wygodniejsze? Otóż myszki przewodowe cieszą się dużo większym poziomem niezawodności, a to dla graczy jest kluczowe. Myszki gamingowe Huzaro mają wzmocniony, sznurowany kabel, wzbogacony o filtr ferrytowy. Połączenie na kablu jest dużo pewniejsze niż przyłącze bezprzewodowe. Mysz dla graczy doskonale nadaje się do komputerów stacjonarnych, notebooków czy też laptopów. Oczywiście znajdą się również fani myszy bezprzewodowych, należy jednak wziąć pod uwagę, że jest to bardziej awaryjny typ. Zawsze bezpieczniejszym rozwiązaniem jest podłączyć naszą myszkę gamingową do komputera za pomocą wejścia USB. Na takim stałym połączeniu możemy mieć pewność większej niezawodności.

Jakie funkcje powinny oferować myszki gamingowe?

Najlepsza myszka gamingowa to taka, która zaspokaja indywidualne potrzeby danego użytkownika, czyli jest dostosowana do jego dłoni, miejsca gry oraz gustu. Niemniej jednak, istnieje zbiór uniwersalnych cech, które taki typ myszy powinien mieć. Duże znaczenie ma liczba przycisków, która jest większa w przypadku myszki dla graczy. Myszka gamingowa Huzaro oferuje wysokiej wytrzymałości przełączniki Huano Blue Shell. Umieszczenie pod kciukiem dwóch dodatkowych programowalnych przycisków, jest bardzo cenioną przez graczy opcją. Dodatkowe przyciski pozwalają bowiem na zmaksymalizowanie reakcji podczas gry, co z kolei skutkuje przewagą w grze. Dzięki przyciskom dostępnym za pomocą kciuka, szybkie działanie jest na wyciągnięcie ręki, a programowalne przyciski umożliwiają dostosowanie funkcji do wykonywania określonych zadań podczas gry. Mysz Huzaro ma niezwykle szybki czas reakcji sięgający 0,002 s. Jakość i precyzja to kolejne niezwykle ważne cechy konstrukcyjne myszy do gier. Konstrukcja powinna być opływowa, ergonomiczna i wytrzymała, tak aby idealnie leżała w dłoni. Niezwykle istotna jest również czułość myszy, za którą odpowiada m.in. sensor optyczny.

Czym jest i jak działa sensor optyczny w myszy?

Sensor optyczny umieszczany w myszach komputerowych jest bardzo ważnym elementem ich budowy. Odpowiada za przełożenie ruchów urządzenia na ruchy kursora na monitorze komputera. Nietrudno się więc domyślić, że jest to element kluczowy, który zawiera w sobie cały sens i przeznaczenie nie tylko gamingowych, ale wszystkich myszy komputerowych. Niemniej jednak, zwłaszcza graczom zależy zarówno na jak najszybszej reakcji urządzenia na ruch ręki, jak i precyzji działania. Myszki gamingowe muszą być więc wyposażone w najwyższej jakości sensor optyczny. Jak działa ten element urządzenia? System ten oparty jest na diodzie LED, która wysyła światło w kierunku powierzchni. Możemy zauważyć takie właśnie światełko u dołu każdej myszki. Kiedy mysz przemieszcza się po stole lub biurku, światło również się po niej przesuwa, jednocześnie odbija się od niej, rozprasza i jest zbierane do soczewki. Następuje rejestracja tego światła, za co odpowiedzialna jest matryca CMOS, a także procesor sygnałowy. Tutaj następuje obliczenie przesunięcia i w efekcie zostaje wygenerowany ruch kursora na ekranie. Ten, zdawać by się mogło, lekko skomplikowany proces odbywa się niemal błyskawicznie. Sensor optyczny rejestruje każdy nasz ruch myszą i wykonuje działanie na monitorze. Nie może tutaj być mowy o przerwach w działaniu, gdyż to automatycznie przełoży się na bezruch na monitorze. W myszach bezprzewodowych może się tak zdarzyć, gdy np. wyczerpie się bateria. Sensor optyczny odpowiada za płynność pracy myszy, działa szybko i w sposób ciągły, gwarantując czułość myszy. Ze względu na sposób działania czujnika, myszy nie nadają się do używania na szklanych lub przezroczystych powierzchniach. Przy zakupie myszy dla graczy należy wziąć pod uwagę typ czujnika, ponieważ każdy producent stosuje własną technologię.

Myszka gamingowa na miarę dzisiejszych czasów

Na nowoczesny produkt, który zaspokaja potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników, składają się dwa zestawy cech. Pierwszym z nich jest najwyższa jakość wykonania. Myszka gamingowa musi być, przede wszystkim, niezawodna, trwała, wytrzymała, ergonomiczna i komfortowa. Ponadto powinna być wyposażona w technologie, które usprawniają korzystanie z niej, a tym samym przekładają się na wyniki gry. Szybka reakcja i precyzja są tutaj słowami kluczowymi. Konstrukcja myszy i jej funkcjonalność to podstawa. Kolejnym zestawem cech, które mysz gamingowa powinna mieć, jest nowoczesny wygląd. Nie da się dzisiaj obejść tej kwestii i zaproponować graczom nudnego designu, który nie będzie wiele różnił się od starych modeli. Świat nowinek technologicznych pędzi naprzód i dotyczy to nie tylko stosowanych technologii, ale również strony wizualnej produktów. Gracze oczekują, że ich mysz do gry będzie atrakcyjna wizualnie, więc tak też się je tworzy. Na ten aspekt składają się również dwie rzeczy – kształt oraz oświetlenie. Najnowsze modele myszy gamingowych zazwyczaj oferują takie właśnie dodatkowe oświetlenie, które bardzo uatrakcyjnia wygląd nie tylko myszy, ale całego naszego stanowiska do gry. Różnokolorowe podświetlenie RGB myszy sprawia, że całe stanowisko dla graczy nabiera niepowtarzalnego klimatu. Stare porzekadło głosi, że „diabeł tkwi w szczegółach”. Dokładnie tak samo jest, gdy umieścimy myszkę gamingową w miejscu przeznaczonym do gry, gdzie do tej pory mieliśmy zwykłą mysz komputerową. Różnica jest zauważalna od razu. Ten typ myszy ma zdecydowanie niepowtarzalny charakter.

Najlepsza myszka gamingowa – jak wybrać odpowiedni rodzaj myszy dla graczy?

Jeżeli szukamy myszy komputerowej stricte dla graczy, powinniśmy, zawęzić obszar poszukiwań właśnie do myszy gamingowych. Modele myszy przeznaczone dla graczy odznaczają się wyższą funkcjonalnością, mają większą czułość, a konstrukcję stworzoną z myślą właśnie o użytkowaniu podczas wielogodzinnej gry. Warto zwrócić uwagę także na rozdzielczość. Ważne, żeby rozdzielczość sięgała minimum 8000 DPI – 8500 DPI. Wybierając rodzaj myszy, warto zwrócić uwagę na wszystkie jej dodatkowe funkcje. W zależności od tego, w co grasz najczęściej, być może przyda się dodatkowy panel sterowania czy kilka dodatkowych klawiszy. Liczba przycisków myszy ma znaczenie. Te dodatkowe przyciski umieszczane pod kciukami, w które wyposażone są najlepsze modele myszy dla graczy, są rewelacyjnym usprawnieniem. Warto zwrócić uwagę również na wagę myszy. Myszy dla graczy powinny być lekkie, co daje mniejsze obciążenie dłoni przy każdym ruchu. Myszy dla graczy Huzaro są wyposażone w najwyższej jakości sensor optyczny, optymalną ilość przycisków, nienaganną szybkość transmisji sygnału, świetną rozdzielczość i rewelacyjne podświetlenie RGB, co czyni ten typ myszy zdecydowanie wyjątkowym. Dzięki myszy dla graczy Huzaro, nie musisz martwić się o precyzję ruchów, szybkość reakcji czy awaryjność. Myszy dla graczy są tutaj profesjonalne i dopracowane w każdym szczególe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium