Klawiatura Gamingowa Huzaro Rocket 4.0
Klawiatura Gamingowa Huzaro Rocket 4.0
Producent: Huzaro
Cena: 229,00 zł 299,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

KLAWIATURA GAMINGOWA

Klawiatura dla gracza to jeden z pierwszych elementów wyposażenia komputerowego, od którego zaczynamy budowę stanowiska. Doświadczeni gracze doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest jakość klawiatury, i stawiają na sprawdzone modele. Warto iść za ich przykładem. Klawiatura gamingowa jest droższa od zwykłych modeli, ale jakość komponentów uzasadnia wyższe wydatki. Nie bez znaczenia jest też wygląd i oświetlenie RGB, które potrafią odmienić całe stanowisko komputerowe.

Mechaniczna klawiatura dla gracza

Wśród klawiatur gamingowych dobrej jakości dominują modele oparte na mechanicznych przełącznikach. Dlaczego? Każdy przycisk ma własny przełącznik, co nie tylko zwiększa ich precyzję i zmniejsza czas reakcji, ale też poprawia wytrzymałość. Klawiatury mechaniczne słyną też z charakterystycznego dźwięku klawiszy, który dla wielu osób jest symbolem gamingu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie klawiatury gamingowej?

Kupując klawiaturę do grania, warto przyjrzeć się temu, czy ma takie funkcje jak NKRO i anti-ghosting. Jeśli zależy nam na efekcie wizualnym, to warto rozważyć modele z oświetleniem RGB. Funkcjonalność urządzenia zwiększy też dobre oprogramowanie i możliwość tworzenia programowalnych makr. Istotne są też wysokiej klasy przełączniki od renomowanej firmy np. Outemu.

Klawiatury gamingowe – co jeszcze warto wiedzieć?

Klawiatura do gier wyróżnia się specjalnymi funkcjami, które często znacznie poprawiają komfort gry. Ponieważ wybór sprzętu opiera się na subiektywnych kryteriach, niektórzy gracze są zainteresowani dodatkowymi funkcjami, takimi jak obsługa multimediów, podczas gdy inni stawiają na wysokiej jakości przełączniki i podświetlenie. Wybór zależy od rodzaju rozgrywki i poziomu komfortu wymaganego przez gracza. Dziesiątki nowych modeli klawiatur, znakomite oprogramowanie, perfekcyjne klawisze oraz nieprawdopodobna dbałość o detale i doskonałą jakość wykonania. Nieważne, czy gramy codziennie, czy tylko raz w tygodniu – scenariusz użytkowania klawiatury podczas gry nie powinien być dla nas problemem.

Dobra klawiatura do gier jest jedną z najważniejszych części zestawu do gier. Ergonomiczna klawiatura jest głównym instrumentem do grania w gry, ale także do pisania wiadomości e-mail, prowadzenia rozmów z przyjaciółmi itd. Wybierając dobrą klawiaturę do gier, musimy wziąć pod uwagę takie kryteria jak: jakość wykonania, układ klawiszy, rodzaj przełączników, klawisze numeryczne, łączność przewodowa, podświetlenie i dodatkowe funkcje, takie jak przyciski z obsługą multimediów. Podczas procesu wyboru należy sprawdzić, czy klawiatura ma odpowiednie wymiary (zapewnia lepszą ergonomię), przełączniki mechaniczne, a także jaka jest komunikacja z komputerem. Wybór odpowiedniej klawiatury do gier nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. To urządzenie, które steruje akcjami na ekranie, musi być dobrane bardzo starannie ze względu na swoją rolę w grze. Zły typ klawiatury może mieć negatywny wpływ na potencjał postaci, a nawet zepsuć cały proces gry.

Klawiatura gamingowa mechaniczna – dlaczego warto?

Klawiatury mechaniczne oferują przede wszystkim lepszą trwałość i ergonomię. Charakteryzują się znacznie krótszą drogą nacisku, większą trwałością i wyraźnym i głośniejszym niż w przypadku klawiatury membranowej kliknięciem, gdy uderzamy w klawisz. Klawiatura membranowa wypada o wiele gorzej, jeśli chodzi o trwałość. Modele będące w powszechnym użyciu oferują coraz bogatsze wyposażenie dodatkowe i znacznie niższą cenę. Wiele klawiatur ma na wyposażeniu specjalne funkcje, takie jak klawisze multimedialne, funkcje makro, koncentratory USB czy regulacja głośności. Ważnym kryterium jest też wygląd: nowoczesna mechaniczna klawiatura gamingowa może być projektowana w wielu kolorach i stylach – od prostej czerni po zakrzywione krawędzie i podświetlenie RGB lub ozdobę dodatkowymi przyciskami.

W dzisiejszych czasach ergonomiczna klawiatura mechaniczna do gier jest niezbędnym narzędziem do grania. Lepsza kontrola podczas gry, wysoka trwałość, świetne przełączniki i wyprofilowane klawisze to najważniejsze różnice między tym, co dają klawiatury gamingowe mechaniczne, a klawiatury membranowe. Najlepsza klawiatura do gier to taka, która spełnia wymagania każdego gracza oraz cechuje się łatwością obsługi. Wybierając klawiaturę dla gracza, należy wziąć pod uwagę czas reakcji klawiszy, precyzje przełączników, odpowiedni rozmiar klawiatury, stosunek szerokości do głębokości (wewnątrz) i płynność pracy. Niektóre klawiatury gamingowe posiadają specjalne grupy klawiszy dla podstawowych aktywności w grach. Duże znaczenie ma również możliwość ustawiania makr (przypisywanie skrótów klawiszowych) oraz możliwość blokowania klawiszy, które przeszkadzają podczas gry. Ważne jest również to, żeby klawiatura miała dodatkowe funkcje pozwalające na zmianę przełożeń peryferii, np. czytniki linii myszy lub bezprzewodowe sterowanie myszkami lub innymi urządzeniami. Klawiatura gamingowa może także wykorzystywać przełączniki optyczne, które do działania wykorzystują promienie podczerwieni. Klawiatury dla graczy to wysoki komfort użytkowania i większa szansa na wysokie wyniki w grze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium